Прес-служба Одеського національного університету імені І. І. Мечникова
http://news.onu.edu.ua/

Відродження «Філікі Етерія» в Одесі.

Спільний проект з дослідження історії «Філікі Етерія» здійснить ОНУ ім. Мечникова і торгово- промислова палата Греції. Робота над проектом почнеться в травні 2017 року. Про це в ході зустрічі в одеському університеті домовилися ректор ОНУ Ігор Коваль та президент греко- української ТПП Іоанніс Поліхронопулос.

«Історія Греції та Одеси міцно переплітаються, і рух за незалежність Греції пов'язано з нашим містом»- підкреслив ректор Ігор Коваль.

Одеса увійшла в історію грецького народу як місто, де виникла таємна національно-патріотична організація "Філікі Етерія" (грец. - «Товариство друзів»), яка очолила національно-визвольну боротьбу грецького народу проти османського ярма.

«Протягом вже 26 років я приїжджаю в Одесу з дуже чіткою метою завершити проект«Філікі Етерія». Ми хочемо, щоб постійно тривали дослідження нашої країни в Одесі. Відбувалися захистидипломних і кандидатських робіт. І результати цих досліджень стали доступними для греків діаспори»- повідомив президент греко - української палати Іоанніс Поліхронопулос.

В ході зустрічі було вирішено створити спільний проект між греко - українським товариством та університетом, зокрема історичним факультетом ОНУ, для дослідження теми «Філікі Етерія», реновації музею і видання монографії  українською, грецькою, а згодом - і англійською мовами для більшої популяризації даного проекту.

«Цей проект буде сприяти ще більшому патріотизму, посиленню і зміцненню зв'язків України та Греції»- зауважив пан Іоанніс Поліхронопулос.

Довідка: Музей «Філікі Етерія» розташовується в Одесі за адресою: Красний провулок, 20. У будівлі, яким володів раніше Григорій Маразлі, збиралися члени визвольного товариства. Сьогодні музей, відкритий до відвідування жителям і гостям міста, функціонує стараннями Грецького фонду культури.

 

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова 


http://news.onu.edu.ua/ukr/news/print/1161