Прес-служба Одеського національного університету імені І. І. Мечникова
http://news.onu.edu.ua/

Прапор ОНУ розвивається на горі Кіліманджаро

Щорічно студенти, магістранти, аспіранти та викладачі Одеського університету ставлять перед собою різні завдання. Прокинутися на першу пару, здати курсову на кафедру, написати монографію, виступити на конференції, виграти конкурс і багато іншого. А хтось хоче і підкорює Кіліманджаро.

Аспірантка біологічного факультету, кафедри генетики та молекулярної біології ОНУ Дар’я Жарикова, в 2017 році здійснила 5-ти денне сходження на гору Кіліманджаро в Африці, де був встановлений прапор Одеського університету.

«Це було цілеспрямоване сходження. Я хотіла таким чином привернути увагу до природничих наук. У світлі останніх подій, коли в школах хочуть з 22 предметів залишити тільки 9. Якщо в 10-ти річному віці діти будуть вибирати самі, що вивчати, то в подальшому вся галузь природничих наук відпаде. А я знаю, що у нас є достатня кількість світлих умів здатних розвиватися»- заявила Дар’я.

Кіліманджаро - найвищий і потенційно активний вулкан Африки, що знаходиться на північному сході Танзанії. Найвища точка континенту в 5895 м, закінчується піком Ухуру. Дивна особливість - підйом на гору супроводжується всіма типами клімату нашої планети, починаючи від вологих тропіків і закінчуючи крижаними сніговими вершинами.

Сходження на гору відбувалося протягом 5-ти днів. Через варіативність підняття і спуску в цей термін проходить акліматизація, що б в піку сходження не схопити гірську хворобу.

Довідка: Дар'я Жарикова - аспірантка кафедри генетики та молекулярної біології. Має 2 вищі освіти. За першою освітою Даша юрист. Закінчила ОНМУ. Після вступила на біологічний факультет ОНУ. Зараз проходить навчання в аспірантурі і своє кандидатське дослідження присвячує генно - фото емпіричній чутливості сої.

 

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова 


http://news.onu.edu.ua/ukr/news/print/1169