Прес-служба Одеського національного університету імені І. І. Мечникова
http://news.onu.edu.ua/

Розвиток відносин з Китаєм – стратегічний курс, – думка ректора

  Зміцнення відносин з Китаєм – важливий стратегічний курс. Про це в ОНУ імені І.І. Мечникова повідомив ректор професор Ігор Коваль у ході зустрічі з урядовою делегацією КНР. Візит делегації, очолюваної  паном Ма Жупеєм – замісником керівника канцелярії у справах китайських громадян, які живуть за кордоном при Держраді КНР – було присвячено відкриттю незабаром китайського культурного центру в ОНУ та розвитку співпраці університету з китайськими партнерами.
  «Відкриття китайського культурного центру – частина багатокрокової стратегії зі зміцнення співпраці із КНР, – повідомив ректор ОНУ професор Ігор Коваль. – Сподіваюся, що уже через п’ять років ми зможемо підготувати власних викладачів китайської мови та розпочати створення українського підручника китайської мови як іноземної».
  «Українці – мудрий народ з багатою історією та древньою культурою, – відзначив Ма Жупей. – У нас чудові перспективи співпраці у науково-дослідницькій та освітній сферах, в області літакобудування, космічній та нафтохімічній галузях, біології та біотехнології – цей список збільшується щоденно».
  Зі слів держдіяча КНР, значна роль у розвитку україно-китайської освітньої співпраці належить ОНУ імені І.І. Мечникова. Ма Жупей наголосив, що на посту замкерівника канцелярії у справах китайських громадян, які живуть за кордоном при Держраді КНР докладатиме зусиль для пропаганди та впровадження роботи Одеського університету в Китаї, «…щоб більше китайців дізналися про ваш вуз, щоб університет відновлював свою молодість».
  Сьогодні в ОНУ навчаються 400 студентів із 46 країн світу. Понад 200 з них – громадяни Китаю. У Технічному інституті імені Цюші (Ціньдао) відкритий та успішно функціонує базовий центр спільного навчання студентів ОНУ і КНР. Спільна підготовка бакалаврів з університетами КНР ведеться понад десять років.

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова


http://news.onu.edu.ua/ukr/news/print/610