Прес-служба Одеського національного університету імені І. І. Мечникова
http://news.onu.edu.ua/

Премія імені Пулюя - на фізичному факультеті ОНУ

   Президія Академії наук вищої освіти України нагородила професора ОНУ Валентина Сминтину премією імені Івана Пулюя. Премія була присуджена одеському вченому «За видатні досягнення в області прикладної фізики».
  «За останній рік ми значно просунулися в області нових матеріалів і з'єднань для сенсорних додаткiв, — вiдмiтив Валентин Сминтина.— Були запатентовані технології отримання матеріалів з унікальними властивостями —плiвки  А2b6 і нанопористого кремнію. Статті, присвяченіданим дослідженням, опубліковані в міжнародних фізичних збірках».
  За словами дослідника, нові технології дозволять отримувати важливі для створення сенсорів матеріали швидше і дешевше. Валентин Сминтина — завiдувач кафедри експериментальної фізики ОНУ, визнаний авторитет в області фізики поверхні і фізики напівпровідників. Вчений вперше виявив  новий тип електричної неоднорідності поверхні — хемосорбционно-електрічній домен (ХЕД), обгрунтував універсальне визначення адсорбційної сприйнятливості твердих тіл, зробив значимий внесок у розвиток сенсорів запахів і звуків. Під авторством вченого видано 500 наукових робіт. За свої розробки Валентин Сминтина отримав 20 авторських свідоцтв і патентів.
Премія імені Івана Пулюя у розмірі 6 тисяч гривень присуджується Національною академією наук України щорік фізикам, що досягли видатних успіхів в своїх галузях. Премія була заснована відділенням фізики і астрономії НАН в 1997 році.

                                               Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова


http://news.onu.edu.ua/ukr/news/print/735