семейный психолог одесса

Новини

23-09-2015

Угода сторіччя: $150 мільйонів і програмісти ОНУ

Подією місяця номер один у сфері IT стала покупка одеського стартапу Looksery американською кампанією Snapchat за 150 мільйонів доларів. Сенсаційну технологію трансформації зображення розробили випускники Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Користувачі називають програму «нереальним редактором селфі».

СОО проекту, випускник ОНУ Юрій Монастиршін, з першого курсу учасник і переможець олімпіад з програмування, поліпшив зображення фронтальної камери смартфона.

Сервіс для мобільних пристроїв Looksery дозволяє в режимі реального часу змінювати власне обличчя так, щоб красиво виглядати на фото і навіть під час відеочату. За допомогою програми можна схуднути, погладшати, вирівняти колір шкіри і усунути її дефекти, змінити що завгодно - від кольору очей до форми черепа, і навіть накласти на обличчя анімацію.

Історія цього успіху - робота, талант, невипадкова зустріч профі ІТ-менеджменту Віктора Шабурова (Сан-Франциско) і 22-річного розробника Юрія Монастиршина (Одеса).

Про хід роботи над проектом Юрій Монастиршин розповів в 2014 році.

У процесі вдосконалення, збираючи гроші на доопрацювання проекту методом краудфандінга (збір від передплатників, бекерів), команда за півтора місяці отримала 46 тисяч доларів. Через кілька місяців після запуску додаток отримав 3 млн інсталяцій з IOS-версії.

Одесити засвітилися у світових медіа. Це допомогло зацікавити технологією Looksery call-центри, косметичні компанії, кіностудії. Команда вийшла на прибутковість, генеруючи небачені для українського стартапу $1 млн обороту щомісяця.

У середині вересня стало відомо, що одеський Looksery став частиною сервісу обміну повідомленнями Snapchat. Сума угоди, за даними медіа, склала близько $150 млн. Передбачається, що вся команда розробників українського сервісу з Одеси переїде до США.

Відзначимо, що в команді, крім СOО Юрія Монастиршіна, також працюють інші випускники університету імені І.І. Мечникова: провідний дизайнер проекту - магістр ІМЕМ ОНУ Лідія Богданович - і низка студентів-призерів міжнародних олімпіад з програмування.

Довідка:

Юрій Монастиршин - переможець змагань зі спортивного програмування; переможець змагання інтелектів; учасник університетської команди - фіналіст двох чемпіонатів світу; в 2015 році команда університету Мечникова за участю Ю. Монастиршина обійшла збірні Прінстона, Стенфорда, МФТІ. Університетські наставники: Олег Петров, Ігор Мазурок.

Віктор Шабуров - раніше віце-президент Opera Software, компанії-спонсора змагань зі спортивного програмування в ОНУ імені І.І. Мечникова, відомий IT-підприємець. Створив компанію з розробки програмного забезпечення для мобільних пристроїв SPB Software. У 2011 році російський Яндекс викупив його сервіс за $38,4 мільйони. Ресурс Handster з його портфоліо викупила за $10 млн норвезька компанія Opera. У Looksery підприємець вклав близько $ 1 млн.

Snapchat - популярний мобільний додаток для обміну зникаючими після перегляду повідомленнями. У 2012 році відмовилися від $3 млрд, які їм пропонував Цукерберг за проект. Засновнику додатку, випускнику Стенфорда, на той момент було 24 роки. У 2015 році Snapchat допоміг одеській команді зробити найкрупніший перехід в історії українських стартапів. Покупку одеського додатку світові профільні медіа називають «угодою сторіччя».

Алла Гудзенко,

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку