семейный психолог одесса

Новини

30-08-2010

Дослідники Європи, Азії та Австралії обговорили в ОНУ фізику плазми

  Третя міжнародна конференція «Пилова плазма та її практичне застосування» зібрала на базі Іллічівського інституту ОНУ імені І. І. Мечникова 50 вчених з Європи, Азії та Австралії. Чотири дні (25-29 серпня) фізики обговорювали питання структури, продуктів горіння і методів діагностики пилової плазми, її технологічне застосування.
  Пилова плазма – іонізований газ, що містить частинки твердої речовини мікронних і субмікронних розмірів. Вивчення цього, одного з основних структурних компонентів Всесвіту, почав лауреат Нобелівської премії Ірвінг Ленгмюр в двадцятих роках минулого століття. Сучасні дослідники впевнені: вивчення пилової плазми приховує ключ до таємниць народження планет і технологій нового покоління.
  В ОНУ імені І. І. Мечникова дослідження фізики пилової плазми проводяться з 1976 року. «У 1984 році дослідники ОНУ імені Мечникова першими у світі побачили впорядковані структури газу, який вони після назвали «димовою плазмою», – зауважив голова оргкомітету конференції д-р фіз.-мат. наук Григорій Драган. Дані дослідження в майбутньому дозволять вийти на якісно новий етап розробки технологій наступного покоління в медицині, робототехніці, аерокосмічної галузі.
  Враховуючи наукове значення доповідей і широку географію учасників, міжнародний оргкомітет конференції у складі провідних вчених-фізиків Україні, Франції, США, Росії, Німеччини, Австралії прийняв рішення про те, що конференція «Пилова плазма та її практичне застосування» на базі Іллічівського інституту ОНУ проводитиметься регулярно – раз на три роки.

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку