семейный психолог одесса

Новини

27-01-2017

- «Школа міжнародної політології С. Аппатова в Одесі продовжує розвиток», - ректор І. Коваль

В цьому році Інститут соціальних наук ОНУ ім. І.І. Мечникова проведе перший набір магістрів міжнародних відносин. Про це заявив в ході Третіх Аппатівских читань ректор вузу, доктор політичних наук Ігор Коваль.

У своїй доповіді на форумі він розповів про історію створення одеської політологічної школи та Інституту соціальних наук.

«Семен Аппатов знайшов унікальну «жилу» - вивчення зовнішньополітичної думки, концепцій, історіографії, все, що лежить в основі зовнішньої політики, її формування на самих ранніх етапах. Ось на цих фундаментальних засадах і вибудувана школа С. І. Аппатова»,- розповів ректор І. Коваль, чиїм учителем був професор С. Аппатов.

Будучи викладачем історичного факультету, С. Аппатов вів студентський науковий гурток, який підготував перші наукові кадри - аспірантів-політологів. У 1996 р в університеті була створена кафедра міжнародних відносин. Це стало основою для створення інституційної структури, яка сьогодні готує наукові і практичні кадри для зовнішньополітичних відомств України.

«Міжнародник, що не знає історії, котрий не розуміє, що таке етнополітика, міжконфесійні відносини, культурологічне середовище - це міжнародник без однієї руки. Беруся стверджувати, що багато проблем сучасних відносин виникають через недостатню глибину фундаментальної підготовки міжнародників »,- вважає І. Коваль.

Учениця І. Коваля, доктор політичних наук Ольга Брусиловська представила нову монографію ОНУ «Міжнародні відносини і політика держав в умовах глобальних трансформацій». Видана в 2016 році, трьохсотсторінкова монографія - результат співпраці декількох поколінь одеської школи політологів – міжнародників.

 

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова 

Версія для друку