семейный психолог одесса

Новини

21-03-2017

Наші роки довгі! - День народження Утьосова в Одесі

День народження Леоніда Утьосова, 122 роки, відзначили у дворі, де жив улюбленець Одеси. 21 березня традиційне святкування у вигляді одеського застілля проводить Музей - квартира Утьосова, розташована на однойменній вулиці, номер 11. Заслужений діяч мистецтв, народний артист СРСР, родоначальник джазу у вітчизняних естрадних широтах, кумир публіки - все це Леонід Осипович Утьосов.

«Утьосов стільки ж актор - скільки пропагандист. Пропагує він невтомну і простодушну любов до життя, веселощі, доброту, лукавство людини легкої душі, охопленої жагою веселості і пізнання» - так про Утьосова говорив Ісак Бабель в своїх спогадах.

У дворі, де народився і виріс Леонід Утьосов, одесити зібралися за столом. Як велика сім'я, всі згадували історії з життя, пов'язані з Леонідом Йосиповичем, читали його твори, співали пісні.

«Гумор нескінченний. Надійна людина. Міг провести концерт з 6 вечора до 2-ї години ночі. У мене є багато його знімків, майже ніколи на них він не буває один. Дуже веселий був, талановитий» - так згадує Майя Володимирівна Молодецька, племінниця Леоніда Утьосова.

У 2015 році у дворі, де народився співак, стараннями міської влади був відкритий музей-квартира. Автентичні експонати передають атмосферу духу і побуту Одеси початку двадцятого століття.

З кожним роком Одеса вбирає нові віяння часу. Але, переступивши брами знаменитого двору, немов повертаєшся в ту Одесу. Одесу оповідань, анекдотів і пісень Утьосова. Де все життя ти живеш пліч-о-пліч з людиною, яка творить історію, а ти вечорами, за кухлем чаю, слухаєш його розповіді і називаєш Лёдя.

 

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова 

Версія для друку