семейный психолог одесса

Новини

17-04-2017

Космічна місія ГЕЯ: в Ніццу для побудови тривимірної карти галактики їде астроном ОНУ Мечникова.

Симпозіум міжнародного астрономічного союзу «Астрометрія і астрофізика; в небі GAIA » пройде 24-28 квітня в Ніцці (Франція). Україна на міжнародному форумі представлятиме доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Астрономічної обсерваторії ОНУ Тамара Мішеніна.

Місія GAIA (Гея) - один з найбільш амбітних і проривних астрономічних проектів, здатний серйозно вплинути на подальший розвиток астрономії.

Головне завдання космічної місії GAIA - вперше в історії побудувати тривимірну карту нашої Галактики, вимірявши для кожної з мільярда зірок швидкість і напрямок її руху в просторі, температуру, яскравість і хімічний склад. Астрономи також сподіваються відкрити за допомогою Gaia тисячі екзопланет, десятки тисяч коричневих карликів, сотні тисяч астероїдів і комет в нашій Сонячній системі.

«На даному симпозіумі будуть обговорюватися результати 2.5 років наукового спостереження, виконані космічною місією GAIA. Будуть представлені перші дані - астрометрія, сонячна система, галактика і зоряна фізика. Ці теми так само будуть розкриті в ході конференції симпозіуму »-підкреслила Тамара Мішеніна.

Одеський дослідник Тамара Мішеніна - єдиний представник від України - член наукового оргкомітету Міжнародного Астрономічного Союзу. Рекомендації вченого Одеського університету наведені в 300 доповідях, які будуть представлені на конференції в цьому році.

Тамара Мішеніна працює в галузі хімічної еволюції галактики, дослідження хімічного складу, зоряної фізики. Більше 30 її робіт в цій галузі з високим рівнем цитування (індекс Хірша).

«У вересні 2016 року наукової командою GAIA опубліковано перший набір даних, складений за результатами спостережень за 14 місяців з липня 2014 по вересень 2016 року. Близько мільярда зірок отримали астрометричні характеристики. Більш ніж для мільйона дані такі параметри, як власне рух, променеві швидкості та багато іншого. Саме ці відомості будуть обговорюватися на симпозіумі »-зауважила Тамара Василівна.

Довідка: GAIA - космічний телескоп Європейського космічного агентства, наступник проекту Hipparcos. Запуск телескопа відбувся 19 грудня 2013 р. Космічна місія GAIA була запущена в липні 2014 р.

Міжнародний Астрономічний Союз (МАС) утворений в 1919 р. в Брюсселі (Бельгія). Перший з'їзд відбувся в 1922 р. в Римі. МАС входить в Міжнародну раду наукових спілок (ICSU) і тим самим в ЮНЕСКО.

Завдання МАС - сприяти розвитку астрономії у всіх країнах і ділового спілкування астрономів всього світу.

МАС складається з 73государств-членів і більше 10 886 індивідуальних членів.

За рік проводиться 5 симпозіумів МАС. У ньому діють понад 50 постійних комісій та Виконавчий комітет. Під покровительством союзу працюють Центральне бюро астрономічних телеграм і Центр малих планет, розташовані в Смітсонівській астрофізичній обсерваторії.

В обсерваторії ОНУ близько 10 осіб на даний момент є членами МАС.

 

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова 

Версія для друку