семейный психолог одесса

Новини

23-06-2017

МОН придбало унiкальний сканер для бiблiотеки унiверситета iм. Мечникова

  До 200-річчя Наукової бібліотеки ОНУ ім. І.І. Мечнікова Міністерство освіти і науки виділило кошти на придбання спеціального програмно-апаратного комплексу для сканування книг, аналогів якого наразі в Україні немає. Відповідний сертифікат передав директор Департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус. За його словами, головна цінність сканера полягає в тому, що він дозволяє робити електронні копії стародруків з найменшою для них шкодою.
  « Фонди бібліотеки ОНУ містять унікальні екземпляри з понад віковою історією. Сканер має спеціальний спалах, без інфрачервоних та ультрафіолетових спектрів. Крім того, для сканування на цьому апараті книгу не потрібно розгортати на 180 градусів – достатнім буде кут близько 100o, а різницю «компенсує» програмне забезпечення. Все це допоможе зробити процес оцифрування якомога безпечнішим та захистити стародруки», – розповів Дмитро Чеберкус.
  Комплекс запустять до кінця літа. Тоді ж стартує процес створення цифрового аналогу раритетних мистецьких та літературних пам’яток.
  «Доступ до електронних копій таких книг суттєво розширить коло тих людей, зокрема, науковців, які зможуть вивчати першоджерела унікальної інформації. А завдяки комп’ютерному комплексу на базі сканеру цей доступ буде досить зручним», – додав очільник департаменту.
  Директор бібліотеки Марина Подрезова відзначила, що підпорядкований їй заклад є однією з найстаріших бібліотек Одеси. Вона була заснована ще 1817 року як бібліотека Рішельєвського ліцею.
  «Цю бібліотеку, що налічувала 28тис 505 томів, передали університету у 1865 року. Сьогодні наш фонд становить кілька мільйонів рідкісних екземплярів книг. І однією з головних наших цілей є оцифрування фонду, щоб наші користувачі могли отримувати інформацію не лише перебуваючи в читальні, а й через сайт», – зазначила Марина Подрезова.

                                                                  Прес-служба ОНУ ім. І.І. Мечникова

Версія для друку