семейный психолог одесса

Новини

25-06-2018

ОНУ ім. Мечникова і шведський університет Умео: наукові обміни в області біології.

 Співпраця за програмою Еразмус + між ОНУ ім. Мечникова і університетом міста Умеа (Швеція) здійснюється вже протягом двох років. ОНУ і університет Умеа виграли конкурс на фінансування цієї програми ЄС в 2016 році.
 Завдяки програмі Еразмус + відбувається постійний науковий обмін між університетом Умеа і ОНУ. Дев'ять студентів і аспірантів біологічного факультету ОНУ простажуватися в університеті Умео. Освітня програма була розрахована на повний семестр для кожного учасника.
 Завдяки програмі, студенти кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології біофаку ОНУ отримали можливість попрактикуватися в наукових дискусіях на мові вчених усього світу - англійською - зі співробітниками і викладачами університету Умеа.
 Читання лекцій, ведення семінарів, практичних лабораторних занять виключно англійською мовою - одна з основних характеристик цього проекту.
 Викладачі кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології ОНУ обмінялися досвідом передових технологій у вищій освіті з колегами зі Швеції.
 Плани довготривалої співпраці, що виникли в рамках цього проекту, є запорукою успішних публікацій в журналах з високим імпакт-фактором, патентів на винаходи і створення конкурентоспроможних продуктів в біотехнології.
  Здійснення проекту стало можливим завдяки роботі групи фахівців. З боку університету Умео брали участь: ін. Ржепішевського, координатор проекту, департамент xіміі; ін. Рахімова, дизайнер практичних тренінгів; лектори ін. Ларссон, проф. Шёстедт, ін. Шмідт; Дженні Оліндер і Анна Шёквіст - координатори програм Еразмус.
 З боку ОНУ проект курирували професор Іваниця і професор Скороход. Адміністративну робота зі студентами проводила Світлана Кулинич (Еразмус офіс, ОНУ). Лектори, що брали участь в курсах на шведській базі: ін. Зінченко, ін. Лиманська, ін. Галкін, ін. Остапчук. Ще хотілося б подякувати професорів Рамстед і Антті, ін. Гаврилюка та ін. Ларссона, які брали в своїх лабораторіях одеських студентів.
 І, звичайно ж, нічого б не відбулося, якби в Одеському університеті не було амбітних, талановитих і зацікавлених студентів, які були вдячною аудиторією, і активними учасниками всіх подій цього проекту.

 

                                                       Олена Ржепішевська, Олена Рахімова.                                                                        відео: Микола Чебан, Сергій Афонін

Версія для друку