семейный психолог одесса

Новини

07-09-2010

Дрозофіли: друге століття в науці

  II Міжнародна конференція «Дрозофіла в експериментальній генетиці» розпочала роботу в ОНУ імені І. І. Мечникова 7 вересня. Представити та обговорити результати останніх досліджень із застосуванням Drosophila – виду плодових мушок – до Одеси приїхали вчені-генетики з Білорусі, Росії, Україні.
  Дрозофіла – комаха з коротким життєвим циклом (10 діб), малим числом хромосом (2n = 8), наявністю політенних хромосом в ряді органів і великою кількістю видимих проявів мутацій. Ці властивості зробили плодових мушок безцінними помічниками генетиків: першим застосував дрозофіл з експериментальною метою Морган Томас Хант ще в 1908 році. Зараз геноми 12-ти видів дрозофіл повністю розшифровані. Через 60-процентний збіг з генами людини експерименти на дрозофілах ставлять для дослідження взаємодії генів, генетики розвитку, оцінки негативних ефектів медичних препаратів, розробки ліків від раку, діабету, хвороб Паркінсона, Альцгеймера і т.д.
  На церемонії закриття міжнародної конференції – 10-го вересня об 11.00 відбудеться нагородження молодих вчених, які представили найбільш цікаві доповіді – за рішенням членів Українського наукового клубу.

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку