семейный психолог одесса

Новини

10-09-2010

Українські виші вчать заробляти на дослідженнях

  Як визначити собівартість дослідження, налагодити контакти з виробниками, кому належать права інтелектуальної власності на наукову розробку... Ці питання були предметом обговорення на міжнародному семінарі «Побудова інноваційної культури університету» в Одесі. Організатори – консорціум проекту Євросоюзу TEMPUS UNI4INNO («Університети за інновації») і ОНУ імені І. І. Мечникова.
  У багатьох європейських університетах крім дослідних відділів діють структурні підрозділи, що забезпечують обмін інформацією та контакти з підприємствами-виробниками. Як наслідок – суспільство отримує наукомістку продукцію принципово швидше, ніж в Україні, вузи отримують потужне фінансове підживлення. Мета проекту «Університети за інновації» (2010-2013 рр.) – впровадження нової системи менеджменту досліджень і розробок в українських вузах. Передбачається, що результатом його проведення стане створення координаційної офісу для налагодження ефективного діалогу між бізнесом та вузами – учасниками проекту: ОНУ імені І. І. Мечникова, НАУ (Харків), ЛНПУ (Львів), ДГІА (Краматорськ), НМАУ (Дніпропетровськ), Кримським гуманітарним університетом (Ялта). Проект підтримали Міністерство науки та освіти України, Київська торгова палата, Український державний інститут інноваційних технологій. Поділитися напрацюваннями з українськими колегами приїхали представники провідних університетів Швеції, Італії, Австрії та Іспанії.
  Тема наступного семінару в рамках проекту – «Реалізація заходів з підтримки інноваційної діяльності та обміну знаннями». Він пройде 24-27 січня наступного року в Гетеборзі (Швеція) на базі університету Чалмерс.

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку