семейный психолог одесса

Новини

22-09-2010

Осадження хмар: перші в світі досліди провів одеський фізик Валеріан Федосєєв, конференція пам’яті якого проходить в університеті

  XXIV наукова конференція країн СНД «Дисперсні системи» почалася з спогадів: 100-років тому народився її засновник, видатний одеський фізик Валеріан Федосєєв. Професор Федосєєв першим у світі провів серію дослідів по осадженню хмар, запропонував і застосував метод, заснований на використанні гігроскопічних речовин. У 1936 році газета «Правда» повідомляла, що над Червоною площею в Москві під час військового параду вперше в світі був розсіяний туман за допомогою хлористого кальцію.
  Валеріана Олександровича не стало 30 років тому. Але в спогадах вчених на відкритті конференції, 20 вересня, він постав яскравою, живою особистістю – пристрасним прихильником опери, поціновувачем живопису і художником-аматором, чудовим організатором науки і блискучим викладачем.
  «Коли я був аспірантом, з ініціативи Валеріана Олександровича ми часто збиралися на даху кінотеатру«Одеса», – розповів завкафедрою астрономії ОНУ Сергій Андрієвський. – Там за допомогою саморобних антен і телевізорів іноді вдавалося зловити сигнал італійської телекомпанії. Пізніше пізнання в радіофізиці допомагали нам у наукових розробках».
  Доповіді конференції присвячені фундаментальним питанням побудови математичних моделей дисперсних систем, аерозолям взагалі і антропогенним – зокрема, дисперсним системам в медицині, фармації і т.д.
  Організатори XXIV конференції країн СНД «Дисперсні системи» - кафедра теплофізики і Проблемна лабораторія фізики аеродисперсних систем (ПНДЛ ФАС) ОНУ імені І. І. Мечникова. Творцем і першим науковим керівником лабораторії (1959-1980 рр.) був професор Валеріан Олександрович Федосєєв (в 1961-1970 рр.. - Проректор з наукової роботи Одеського університету). Видатний учений, він заснував наукову школу; розробки Федосєєва до цих пір використовуються в медицині, ракетній техніці, сільському господарстві, ядерній енергетиці, авіатехніки та інших сферах.
  Конференція триватиме до 24 вересня.

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку