семейный психолог одесса

Новини

05-10-2010

Відродження великого імені: професор Микола Ланге

  В Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова представили монографію «Наукова спадщина М.М. Ланге в університетській бібліотеці». Книга побачила світ у серії «Розвиток науки в Одеському (Новоросійському) університеті» видавництва «Астропринт». Автори монографії – Валентина Подшивалкіна (д. соц. н.), Олена Полевщикова (к. іст. н.), Радіон Свинаренко, – розглядають різні аспекти діяльності Миколи Ланге – психолога, філософа і діяча освіти. В Одесі Ланге заснував (1896 р.) на базі Новоросійського університету першу в Російській імперії лабораторію експериментальної психології.
  «За час незалежності України це перша монографія про професора Ланге, – підкреслила професор Валентина Подшивалкіна. – Сьогодні відроджується інтерес до багатьох аспектів роботи вченого. Незважаючи на столітню дистанцію, його висновки привертають увагу сучасних дослідників ».
  У книзі опубліковані унікальні документи, пов’язані з історією створення Миколою Ланге першої на території Російської імперії експериментальної психологічної лабораторії. Під обкладинкою книги – копії рукописів з особистого архіву Миколи Ланге, що зберігаються в Науковій бібліотеці університету, раніше не опубліковані праці (наприклад, «Єдність університету і система факультету») та перше сучасне перевидання популярних статей вченого.
  Видання буде корисно психологам, філософам, історикам і всім, хто цікавиться історією Одеського (Новоросійського) університету. Ознайомитись з книгою можна у Науковій бібліотеці ОНУ імені І. І. Мечникова.

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку