семейный психолог одесса

Новини

07-10-2010

Наукові читання пам’яті Георгія Флоровського: від паралельних світів до порушень логіки в рекламі

  На філософському факультеті ОНУ імені І. І. Мечникова пройшли XII наукові читання пам’яті Георгія Флоровського. На дводенну Всеукраїнську конференцію студентів-філософів зібралися молоді діогени, платони та арістотелі з провідних вузів України – Києво-Могилянської академії, Острозької академії, держуніверситету інформатики і штучного інтелекту (Донецьк), ХНУ імені В. Каразіна, та ін Теми доповідей охопили найрізноманітніші сфери буття.
  Грецьке слово «філософія» сходить до часів Геродота, Геракліта та Піфагора. На російську мову «філософія» перекладається як любов (філе) до мудрості (софія) – любомудріє. Філософія вивчає найбільш загальні закони природи, суспільного розвитку та мислення, тож інтереси любителів мудрувати були практично необмежені: доповідачі міркували про метафізичне розуміння паралельних світів, про витоки сучасних уявлень про простір-час, про кліпи на пострадянському просторі. І хоча богословські теми не були головними на цій конференції, Георгій Флоровський юними філософами був би задоволений.
  Георгій Флоровський (1893-1979) – один з найбільш визначних представників громадської думки XX століття, богослов, філософ, візантолог, випускник і приват-доцент Новоросійського університету. У 1920 році емігрував до США. З 1998 року в Одеському університеті проводяться студентські наукові читання пам’яті Флоровського; з 2001 року вони проходять на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку