семейный психолог одесса

Новини

07-10-2010

Вчені-славісти з усієї України зібралися в Одесі

  Наукові читання пам’яті видатного мовознавця, члена-кореспондента НАН України Юрія Карпенка розпочалися сьогодні в Одеському університеті. Вчені з Києва, Чернівців, Донецька, Кіровограда та інших міст України обговорюють питання слов’янської філології, що входили в коло наукових інтересів Юрія Карпенка. Серед тем доповідей – історія мовознавства, лінгвостилістика, фольклористика і літературознавство, ономастика (розділ мовознавства, що вивчає власні імена, історію їх виникнення і перетворення).
  «Юрій Олександрович – велика людина, наділена найглибшими знаннями та невичерпною науковою сміливістю», – каже Василь Лучик, доктор філологічних наук, професор, завкафедрою загального і слов’янського мовознавства Києво-Могилянської академії.
Юрій Карпенко (1929-2009) – всесвітньо відомий український мовознавець. Народився у селі Малина Житомирської області, з відзнакою закінчив Львівський університет, де самостійно вивчав китайську, німецьку, французьку, чеську, болгарську та польську мови. З 1968 року працював в Одеському університеті (завідувачем кафедрами української, російської та слов’янської філології). Автор близько 500 наукових праць, Юрій Карпенко заснував відому в світі Одеську ономастичну школу. Вчений займався дослідженнями фонетики, фонології, історії мовознавства та українського народознавства, славістики, історії української мови, етно-та соціолінгвістики, етимології та ін.
  Наукові читання пам’яті Юрія Карпенка триватимуть до 9 жовтня.

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку