семейный психолог одесса

Новини

11-10-2010

«Божественна пропорція» як основа світобудови: на конгресі «Математика гармонії» знайшлися спільні теми у фізиків, біологів, економістів

  Перший Міжнародний конгрес «Сучасні аспекти математики гармонії та її застосування в економіці, природознавстві, технології, соціумі та освіті» зібрав в ОНУ імені І.І. Мечникова вчених, на перший погляд, зовсім різних напрямків – економістів та біологів, мистецтвознавців і математиків, фізиків і філософів. Об’єднує їх одне: у своїх дослідженнях вони шукають – і знаходять – математичні співвідношення, пов’язані з числами Фібоначчі і так званого «золотого перетину».
  «Математика гармонії – це пошуки математичних співвідношень, які демонструють, моделюють процеси гармонії світобудови», – пояснив співголова конгресу доктор технічних наук Олексій Стахов. Під математикою гармонії можна розуміти міждисциплінарну галузь, яка вивчає відповідність частин і цілого в різних аспектах життя.
  «Економіка повинна бути гармонізована в пропорціях розподілу доходів між державою і населенням, – підкреслила учасниця конгресу, заступник міністра економіки України доктор економічних наук Ірина Крючкова. – Вся світова економіка розвивається в рамках «золотого перетину». Вона структурована за «золотим перетином».
  У роботі конгресу, що пройшов в ОНУ імені І. І. Мечникова 8-10 жовтня, брали участь вчені з Білорусі, Німеччини, Канади, Росії, США, України, Чилі та ПАР. У Мережі з доповідями форуму можна ознайомитися тут.

Довідка
  «Золотий перетин» (або «Божественна пропорція», як називав це співвідношення Леонардо да Вінчі) – такий розподіл цілого на дві частини, при якому менша частина відноситься до більшої так само, як велика – до всієї величини. Чисельно співвідношення частин дорівнює 0,618 (приблизно), зворотнє співвідношення – 1,618. Числа Фібоначчі – послідовність натуральних чисел, в якій кожне наступне дорівнює сумі двох попередніх. У послідовності Фібоначчі відношення кожного числа до наступного прагне до 0,618 у процесі збільшення порядкового номера; відношення кожного числа до попереднього прагне до 1,618. Ці співвідношення зустрічається практично у всьому, що оточує людину – від розташування листя на стеблах і генетичного коду до оптимальної структури банків і геометрії пірамід.

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку