семейный психолог одесса

Новини

23-11-2010

Чорноморська комісія зацікавилася винаходом біохіміків університету

  Професор ОНУ імені І. І. Мечникова Валентин Сминтина на міжнародному форумі «День Чорного моря 2010» в Трабзоні (Туреччина) представив доповідь про розробку вченими університету препарату для очищення води від забруднень нафтопродуктами. Препарат розроблений вченими кафедри мікробіології і вірусології ОНУ на чолі з професором Володимиром Іваницею. Завдяки своїй основі – бактеріям-деструкторам роду псевдомонас – засіб здатний очистити морську воду від нафти та її фракцій, фенолів, жирів і органічних барвників. Розробка одеських вчених вигідно відрізняється від існуючих препаратів екологічною безпекою та ефективністю дії.
  «Організатори форуму визнали важливість і інструментальність винаходи вчених ОНУ для практичної захисту Чорного моря від забруднень, – зауважив Валентин Сминтина, – Більш того, було зроблено пропозицію провести наступний День Чорного моря в Одеському національному університеті». Під час форуму делегація вчених з Болгарії відзначила досягнення ОНУ як активного дослідника острова Зміїний.
  Міжнародний науковий форум до Дня Чорного моря щорічно збирає вчених і політиків держав, що підписали в 1996 році Бухарестську конвенцію про спільний захист чорноморського середовища. Виконавчим органом конвенції та постійним організатором міжнародної конференції до Дня Чорного моря є Чорноморська рада, її голова – професор Ахмет Кідейш. У цьому році на форум, присвячений Дню Чорного моря (31 жовтня – 2 листопада), приїхали понад 300 науковців з 19 держав Європи та Азії. Керівником секції «Прикладна діяльність щодо забезпечення мінімізації забруднення Чорного моря» був д.фіз-мат.н. професор Валентин Сминтина.

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку