семейный психолог одесса

Новини

20-12-2010

В аерокосмічній сфері – інновації Одеського університету

  Дослідження фізиків Одеського університету у царині сенсорики і перетворення сонячної енергії в електричну можуть знайти застосування в Європейській космічній програмі. Про це повідомив завідувач кафедрою експериментальної фізики ОНУ імені І. І. Мечникова професор Валентин Сминтина після повернення з Брюсселя, куди вчений був запрошений для участі в міжнародній конференції «FP8: Space Research Hearing».
  «Проектні менеджери провідних європейських наукових центрів зацікавилися розробками фізиків університету, – зазначив професор Валентин Сминтина. – Інноваційні дослідження одеських учених можуть знайти застосування як у програмах глобального моніторингу та охорони навколишнього середовища, так і в космічних технологіях».
  Дослідники Одеського університету пропонують для впровадження в аерокосмічній сфері запатентовані розробки ОНУ – сенсори для реєстрації концентрації газів, положення об’єктів у просторі, перетворення сонячної енергії в електричну та ін. Ці винаходи допоможуть сучасним космічним апаратам «відчувати» запахи, реагувати на зміну освітлення, «відчувати »і контролювати вібрації.
  Конференція «FP8: Space Research Hearing» була покликана допомогти експертам Єврокомісії визначити найбільш цікаві проекти для фінансування з 2013 року. Форум зібрав понад 150 провідних учених у галузі фізики, екології, астронавтики з 29 країн світу. Від України в роботі конференції взяли участь член місії України при Раді Європи Максим Дубинський і професор, доктор фіз.-мат. наук Валентин Сминтина (ОНУ).
  Під керівництвом професора Валентина Сминтини в ОНУ з 2004 року виконуються роботи за проектами FP7 Єврокомісії і Європейського космічного агентства. Одеський університет співпрацює з Європейським космічним агентством в галузі аерокосмічних і наземних досліджень за програмою «Моніторинг навколишнього середовища».

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку