семейный психолог одесса

Новини

22-12-2010

Створити в Одеському університеті Центр вивчення юдаїки запропонували вчені ОНУ імені І. І. Мечникова

  Міжкафедральний Центр вивчення юдаїки може з’явитися в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова. Попередня домовленість про можливість його створення була досягнута між вченими – учасниками круглого столу «Юдаїка в Одесі: історія та сучасність» і представниками єврейських громадських організацій. Зустріч пройшла в музеї історії євреїв Одеси «Мігдаль-Шорашим».
  «Зараз у багатьох європейських і американських університетах існують кафедри, відділення юдаїки, це загальносвітова академічна тенденція, – зазначила Алла Захарченко, доцент кафедри міжнародних відносин ОНУ імені І. І. Мечникова. – В Україні Одеський університет – єдиний державний вуз, в якому вивчається іврит». На думку дослідника, розвиток міжкафедральної співпраці стане важливим кроком до об’єднання дослідників юдаїки в Одесі.
  Різними напрямками юдаїки в університеті займаються науково-дослідний і освітній центр імені Георгія Флоровського, Центр компаративістики та вивчення релігії (філософський факультет), Центр порівняльного вивчення цивілізацій (ІСН), кафедра міжнародних відносин (ІСН). Дослідженням історії єврейської громади Одеси присвячені безліч робіт наукових співробітників історичного факультету. Вчені університету – заступник декана філософського факультету Олена Петриківська, професор кафедри політології Василь Попков, доцент кафедри міжнародних відносин Алла Захарченко виступили за об’єднання зусиль дослідників юдаїки в рамках міжкафедрального співробітництва. Метою роботи Центру стане не тільки співпраця науковців, а й стимулювання інтересу студентів до юдаїки як науці.
  Юдаїка – всі знання про іудаїзм: відомості про історію, релігію, культуру єврейського народу, разом з єврейською філософією, єврейським правом, літературою та мовою.

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку