семейный психолог одесса

Новини

22-12-2010

Опановуючи юдаїку, студенти зможуть краще вивчити історію Одеси, – думка

  Опановуючи історію євреїв Одеси, студенти зможуть краще вивчити історію і культуру рідного міста, вважає координатор програм «Джойнт» у країнах СНД д.іст.н. Аарон Вайс. Цю думку він висловив під час засідання круглого столу «Юдаїка в Одесі: історія та сучасність». Мова йшла про можливе створення в ОНУ імені І. І. Мечникова Центру вивчення юдаїки.
  «Сьогодні у студентів класичних університетів Європи, навіть у тих країнах, де немає єврейських громад, з’являється потреба вивчати питання історії та культури єврейського народу, – зазначив Аарон Вайс. – Дослідження юдаїки пов’язано з культурою, з наукою європейських держав, юдаїка – частина національної культури цих народів. З такої точки зору розвиток юдаїки в Одесі є більше ніж логічним». На думку вченого, перший крок до відродження юдаїки в Одесі – об’єднання і взаємопроникнення знань носіїв культурних традицій і універсальних знань вчених, бо популяризація досвіду поколінь неможлива без академічної бази.
  Роль південного міста в історії давнього народу дозволила проводити тут сім років поспіль (починаючи з 2002-го) міжнародну конференцію «Одеса і єврейська цивілізація» – з активною участю студентів і викладачів Одеського університету імені І.І. Мечникова. Приклад сучасної єврейської громади Одеси теж унікальний для пострадянського простору, вважає дослідник; за двадцятиліття громада змогла відродитися практично з нуля.
  «Джойнт» («Американський єврейський об’єднаний розподільчий комітет», штаб-квартира – Нью-Йорк) – найбільша єврейська благодійна організація, покликана допомагати євреям і єврейським громадам по всьому світу. Утворена в 1914 році. Зараз представництва «Джойнт» діють у 60 країнах.

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку