семейный психолог одесса

Новини

02-02-2011

Три ознаки харизматика

  Як розпізнати харизматичного лідера? Цьому присвячена третя частина книги доцента РГФ Наталії Петлюченко «Харизматика, мовна особистість, дискурс». Презентація видання відбулася напередодні в приміщенні спілки журналістів.
  «Я намагалася виокремити риси, завдяки яким харизматичні лідери впливають на маси. Перш за все, це – темп мовлення, – стверджує Наталія Петлюченко. – Спочатку харизматик говорить дуже тихо і повільно, потім темп мовлення прискорюється, тональність підвищується і гучність наростає, створюється ефект голосового штурму. Наприклад, у Йозефа Фішера амплітуда гучності від початку до кінця виступу складає 30 децибел».
  Також для харизматика, на думку вченого, характерне використання білого кольору – як кольору одягу або фону і активна жестикуляція. «Це дуже потужний прийом, яким можна скористатися і в побуті», – жартує Наталія Петлюченко.
  Монографія «Харизматика, мовна особистість, дискурс» присвячена дослідженню сучасних політиків-харизматиків Німеччини та України. У книзі узагальнені та доведені лінгвістичні властивості харизми, зроблені висновки про те, чим є харизма у мові та культурі. Ознайомитись з монографією можна в бібліотеках міста.

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку