семейный психолог одесса

Новини

09-02-2011

Від ідеї до ринку

  Наприкінці січня науковці Одеського університету з колегами з п’яти українських ВНЗ стали учасниками тренінгу з управління інноваціями в Університеті технологій Чалмерс в Гетеборзі (Швеція). Керівники шведського університету ознайомили українських колег з механізмом трансферу технологій поетапно - від появи розробки до її впровадження на ринок.
  «Дієвість механізму забезпечують партнерські структури і спеціально створені підрозділи університету, - зазначила доцент ОНУ імені І. І. Мечникова Ірина Ненно. - В їх числі: інкубатор інновацій, науковий і технологічний парки, школа підприємництва (напрямок навчання - інноваційний менеджмент), інноваційний центр ». За словами Ірини Ненно, отримана у європейських експертів в області права, економіки та управління інформація буде використана у роботі «інноваційного офісу» - він створюється в структурі Одеського національного університету.
  Під час тренінгового модуля кожен з шести українських вузів представив доповідь і презентацію про прогрес і перспективи розвитку трансферу технологій в своєму університеті. Делегація Одеського університету за підтримки проректора з науки професора Володимира Іваниці і співробітників НДЧ ОНУ - Олександра Баранова та Ольги Драгуновської - підготували аналітичну доповідь про статус управління інноваціями та інтелектуальною власністю в ОНУ.
  Форум став першим у серії з трьох тренінгів. Згодом українців навчатимуть, як налагоджувати зв’язки з дослідниками та ефективно відстежувати результати науково-дослідної діяльності, обирати з них найбільш цінні, розвивати стійкі зв'язки з підприємствами. Кінцева мета тренінгів - допомога у створенні в українських вузах інноваційних центрів, проміжних ланок між наукою і бізнесом.
  Організував тренінг проект Євросоюзу TEMPUS UNI4INNO («Університети для інновацій»), у ньому брали участь представники консорціуму університетів Україні, Швеції, Італії, Австрії та Іспанії. Україну представляли делегації ОНУ імені І. І. Мечникова, НАУ (Харків), ЛНПУ (Львів), ДГМА (Краматорськ), НМАУ (Дніпропетровськ), Кримського гуманітарного університету (Ялта). У делегацію ОНУ увійшли вчені економіко-правового факультету та ІМЕМ: завідувач кафедрою економіки і управління Едуард Кузнєцов, доценти Ірина Ненно і Юрій Грінченко.

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку