семейный психолог одесса

Новини

11-03-2011

Петро Каришковський : 90 років з дня народження відкривача Ольвії та Тіри

  Пленарне засідання IX міжнародній конференції «Читання пам'яті професора П.О. Каришковського »було повністю присвячено Петру Йосиповичу: 12 березня виповнюється 90 років з дня народження дослідника античного Причорномор'я, нумізмата, засновника ряду одеських наукових шкіл з античної історії, археології, візантиністики та епіграфіки.
  «Петро Йосипович Каришковський в 60-80-х роках вже минулого століття був для певного - і вельми широкого - кола одеситів свого роду« Googlе'ом » - згадує знав вченого д. іст. н. Микола Руссо (Вища школа антропології, Молдова). Так історик говорить про різноманітність і кількість питань, з якими зверталися до Петра Каришковського. Вчений-енциклопедист ніколи не залишав їх без відповіді.
  Сфера наукових інтересів Петра Каришковського постійно розширювалася. Захистивши кандидатську дисертацію з історії походів князя Святослава Ігоровича на Візантію та Болгарію, докторську він присвятив зовсім іншій теми - монетній справі та грошовому обігу в Ольвії; потім зайнявся дослідженням грецької і латинської епіграфіки. Науковим дослідженням Каришковського сприяв його лінгвістичний талант: крім української та російської, професор говорив на десяти мовах.
  За спогадами, одесит і випускник Одеського університету Петро Каришковський був чудовим лектором. «Його лекції перетворювалися на міні-вистави, в тому сенсі, що вони завжди були насичені якимись образами, цікавими підходами, несподіваними висновками», - розповідає ректор ОНУ імені І. І. Мечникова Ігор Коваль. На першому-другому курсі істфаку він слухав лекції професора Каришковського.
  Професор Каришковський з 1963 по 1988 роки завідував кафедрою історії стародавнього світу та середніх віків у Одеському університеті. Член Німецького археологічного і Нью-Йоркського нумізматичного товариств.
  Конференція пам'яті професора П.О. Каришковського була організована зусиллями кафедри історії стародавнього світу та середніх віків ОНУ імені І. І. Мечникова спільно з Одеським археологічним музеєм НАНУ, Відділом археології Північно-Західного Причорномор'я НАНУ та Одеської національної наукової бібліотеки імені М. Горького. Секційні засідання конференції пройдуть 11-12 березня на історичному факультет ОНУ.

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку