семейный психолог одесса

Новини

20-03-2011

Земна вісь «ходить» за звичайним маршрутом

  За даними NASA, в дні землетрусів в Японії вісь Землі змістилась на 15 сантиметрів. Чи дійсно зміщення земної вісі призводить до підвищення частоти природних катаклізмів? Як стверджує доктор геолого-географічних наук Євгеній Черкез, таке переміщення – норма, земна вісь просто проходить свій звичний шлях.
  Уявна пряма – вісь обертання Землі проходить крізь центр планети і перетинає земну поверхню в географічних полюсах, Північному і Південному. Близько ста років вчені спостерігають за переміщеннями географічних полюсів Землі і обчислюють зміщення вісі.
  «Впродовж року географічний полюс Землі постійно рухається по складним колам, спіралям, у квадраті, розмірами приблизно30 на 30 метрів, - відмітив декан геологічного факультету ОНУ профессор Євгеній Черкез.  – Порахувавши швидкість руху на добу, ми отримуємо величини від 10 до 20 см.» Якщо поглянути на графік зміщення земної вісі в 2010 році і відмітити на ньомудні землетрусів в Чилі і Гаїті, то жодних відхилень від звичайної траєкторії не спостерігається, як стверджує вчений.
За даними статистики за 90 років спостережень, середня швидкість зміщень земної вісі складає 8-9 см на добу.
  Євгеній Анатолійович Черкез – лауреат Державної премії  України в галузі науки і техніки. (1996 рік). Науковий керівник методики спеціального інженерно-геологічного районування для оцінки сейсмічної безпеки території Одеси.

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку