семейный психолог одесса

Новини

20-04-2011

Про цивільне право – жваво і дотепно

  Мова юриспруденції для непосвячених тужлива, невиразна танезрозуміла. Однак професіонали можуть обговорювати актуальні проблеми цивільного права жваво і дотепно. Метафорам і алегоріям 140-а провідних цивілістів з 6-ти країн – учасників науково-практичної конференції «Перші юридичні диспути з актуальних проблем приватного права» – позаздрили б досвідчені літератори. Конференція пройшла 15-16 квітня на економіко-правовому факультеті ОНУ імені І.І. Мечникова.
  «Після того, що вони (законодавці) зробили з Цивільним кодексом, вони зобов’язані на ньому одружитися», – говорить у своїй доповіді про приватно-правової політики України член-кореспондент Національної Академії правових наук д.ю.н. Руслан Стефанчук. Цивіліст нарікає на те, що в України немає «системи інвентаризації правового сміття», яке залишається після будь-яких реформ. Дослідник вважає, що сьогодні розробники законів і норм займаються «будівельним самобудом», – законотворчістю без чіткого спільного плану або системи.
  Доповідь «Дієвість принципів цивільного права» д.ю.н. професора Юридичної академії ім. Ярослава Мудрого Ірини Спасибо-Фатєєвої була присвячена трьом основним чинникам права – справедливості, добросовісності та розумності. Професор вважає, що «порядок у правовому полі України буде тільки тоді, коли всі ці фактори будуть дотримані одночасно». Сучасний стан і якість правового поля змушує цивілістів згадати Цицерона: «вищий закон – це вища несправедливість».
  За словами заступника декана ЕПФ Людмили Зілковської, це була не стандартна, «махрова» наукова конференція, а справжній диспут, в якому 140 провідних цивілістів з Великобританії, Італії, Молдови, Польщі, Росії та Україні дискутували з тими, хто тільки внавчається. «Після конференції доктора наук дивувалися жвавості одеських студентів», – говорить заступник декана.
  «Це була найцікавіша конференція з усіх, на яких мені доводилося бувати за три роки навчання», – ділиться враженнями студент кафедри цивільно-правових відносин Сергій Тарабанчук – «Я зрозумів, що мені ще багато в чому потрібно розібратися, а право для мене – цікава з наук».
  Конференція була присвячена 145-їй річниці від дня народження видатного цивілісти – випускника, професора та проректора Новоросійського університету Євгена Васьковського. У рамках форуму відбувся I Міжнародний конкурс наукових юридичних праць імені Є.В. Васьковського.

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку