семейный психолог одесса

Новини

23-05-2011

Вчений Одеського університету став лауреатом Держпремії в області науки і техніки

  Доцент геолого-географічного факультету ОНУ ім. І. І. Мечникова, к.г.н. Олексій Фесенко, став лауреатом Державної премії України в області науки і техніки за 2010 рік. Премією відзначена робота «Оцінка інженеро-геологічних умов території України (наукові основи стійкого господарського використання територій)» колективу авторів, серед яких одеський науковець – наймолодший (1978 р.н.).
  «У нашому дослідженні зібрано дані про інженеро-геологічні умови всіх регіонів та міст України, — відзначив Олексій Фесенко. – Дякуючи цьому значно спрощено процес будівництва будь-яких об’єктів: від доріг до атомних станцій». Вчений працював над цим дослідженням більше 15 років. Результати колективної роботи зібрані в 31 монографії авторів та комплекті карт.
  Олексій Фесенко – провідний спеціаліст в області інженерної геології, геолого-екологічного моніторингу, автор карти величин приросту сейсмічної бальності в Одесі. З 1996 року – президент громадської організації
  «Науково-дослідницький інститут геолого-екологічного моніторингу і прогнозування». З 2000 року – завідуючий учбовою лабораторією, з 2006 – доцент геолого-географічного факультету ОНУ. За період своєї наукової діяльності Олексій Фесенко написав більше 30 наукових статей, видав (у співавторстві) чотири монографії.
  Державну премію України в області науки і техніки присуджують раз на рік. Розмір премії визначається президентським указом. В цьому році він склав 180 тис. грн.

Прес-служба ОНУ ім. І. І. Мечникова

За роки незалежності державною премією України в області науки і техніки відзначено 5 науковців геолого-географічного факультету:
1993 р. – проф. Генріх Іванович Швебс
1996 р. -  проф. Ігор Петрович Зелінський, проф. Олександр Аркадійович Ханонкін, проф. Євген Анатолійович Черкез;
2010 р. – доцент Олексій Валентинович Фесенко

Версія для друку