семейный психолог одесса

Новини

26-07-2011

Одеські студенти знайшли марказит

  Студенти-геологи ОНУ імені І.І. Мечникова знайшли марказит – «золото дурнів» – у Бахчисарайському районі АР Крим, неподалік від своєї бази в селі Прохолодне.
  «Марказит – окислені залишки давньої флори і фауни, мінерал використовується для отримання сірчаної кислоти», – пояснив заступник декана з наукової роботи геолого-географічного факультету університету к.г.н. Ігор Сучков. За словами дослідника, через характерний металевий блиск рудокопи часто плутали марказит і пірит зі справжнім золотом і навіть намагалися продати нетямущим. Тому ці мінерали й прозвали «золотом дурнів».
  Хоча одеським студентам ще не вдалося знайти золотоносні жили Криму, багато знахідок студентів-геологів дійсно цінуються вченими на вагу золота. Завдяки зібраним матеріалам фахівці можуть більш точно визначити межі ярусів кримських гірських порід. Щодня одеські студенти знаходять десятки зразків фауни різних періодів – від крейдового до юрського: амонітів, белемнітів, давніх устриць і риб. Найцінніші з них згодом вирушать до палеонтологічного музею Одеського університету або залишаться в місцевому музеї полігона МДУ.

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку