семейный психолог одесса

Новини

14-09-2011

40 років потому: прогноз не справдився

  Чорне море буде дивувати та радувати наших далеких нащадків ще багато тисяч років, заявив академік НАН України Ювеналій Зайцев на відкритті Міжнародної конференції «Сучасні проблеми теоретичної та практичної іхтіології» в ОНУ імені І.І. Мечникова. Прогнози про загибель моря, зроблені 40 років тому, не справдилися.
  «У 1971 році на аналогічній конференції в Одесі науковці з різних країн
світу доводили за допомогою математичних моделей, що солоність Чорного моря зросте в рази і морська фауна значно порідшає, – нагадав Ювеналій Зайцев. – Прогнози не підтвердилися. Сьогодні у моря інша проблема – перенасиченість поживними речовинами; зникли одні види – з’явилися нові, але це закономірний процес; Чорне море як екосистема – вічне». Зі слів науковця, Чорне море унікальне: серед більше 50 земних морів воно – одне з найбільш чутливих до діяльності людини.
  Ювеналій Петрович Зайцев займається дослідженнями Чорного моря з 1950 року, він – першовідкривач явища морського нейстона, автор більше 300 робіт, перекладених на різні мови світу, головний науковий працівник Інституту біології південних морів НАНУ, почесний професор ОНУ імені І.І. Мечникова. Під керівництвом Ювеналія Зайцева було створено «Червону книгу Чорного моря» (1999 р.).


Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку