семейный психолог одесса

Новини

19-09-2011

Одеське вікно у Всесвіт

  До Жовтневої революції 1917 року в школах читали курс космографії, а в університеті – сферичної астрономії. Про це та багато іншого можуть дізнатися відвідувачі книжної виставки «Одеське вікно у Всесвіт», яка відкрилася в Науковій бібліотеці ОНУ імені І.І. Мечникова.
 Всього на стендах представлено більше півсотні видань ХІХ-ХХІ століть із фондів бібліотеки. Серед них – доповідь голови міської думи 1870 року про заснування обсерваторії, нарис 1910 року про спостереження комети Галлея, книга про винахідника кінематографа Йосипа Тимченка. До експозиції ввійшли оригінальні архівні матеріали, праці науковців, періодичні видання обсерваторії, фотографії, ілюстрації.
 Виставку присвячено 140-річчю Одеської астрономічної обсерваторії: обсерваторію було відкрито у 1871 році у складі Новоросійського університету і підпорядковано кафедрі астрономії. Зараз НДІ «Астрономічна обсерваторія», як і раніше, є підрозділом Одеського університету. Ознайомитися з виставкою можна на другому поверсі Наукової бібліотеки до кінця вересня. В інтернеті експонати представлено на сайті бібліотеки.

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку