семейный психолог одесса

Новини

29-12-2011

Шлях броненосця

  Від флоту – до міфа. Від зброї повстання – до його символу. Цей шлях пройшов броненосець «Потьомкін» у ХХ столітті. У третьому тисячолітті легендарний корабель може отримати друге життя: «вийти» з кадрів Ейзенштейна прямо в Одеську затоку. Відродження «Потьомкіна» – одна з задач товариства «Гурт», яке працює при Одеському університеті.
  «Повстання «Потьомкіна» не завершилося подіями на броненосці, його відлуння відгукнулося у всьому світі і стало одним з найвпливовіших міфів ХХ століття», – відзначив керівник товариства «Гурт», к.іст.н. Володимир Полторак. Науковець представив увазі громадськості збірку наукових робіт «Міф про броненосець». Презентація пройшла в історико-краєзнавчому музеї Одеси.
  «Міф про броненосець» – науково-популярне видання, складене по матеріалам Міжнародної конференції «Життя і смерть міфу про броненосець «Князь Потьомкін-Таврійський». Ініціатори конференції та видання – товариство вивчення історії України при ОНУ «Гурт».
  Як розповів керівник «гуртківців», у планах науковців – відродження суспільного інтересу до феномену легендарного броненосця та просування ідеї про побудування в акваторії Одеської затоки броненосця-музею «Князь Потьомкін-Таврійський».
  Уже сьогодні інтерес до цієї теми достатньо широкий. В міжнародній конференції, присвяченій броненосцю, взяли участь історики і соціологи України, Туреччини, Японії.
  У ході досліджень з’ясувалося, що радянські історіографи множили трактовки подій на кораблі , практично не використовуючи у своїх роботах сучасні повстанню джерела – газети «Одесский листок» та «Одесские новости». В цих друкованих виданнях молоді історики – дослідники повстання на кораблі – почерпнули нову інформацію про «Потьомкін» в період його перебування в Одеській затоці.
  Збірку «Міф про броненосець» видано тиражем у 100 екземплярів. Видання буде цікавим спеціалістам-історикам, краєзнавцям і всім, хто цікавиться подіями 1905 року.

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку