семейный психолог одесса

Новини

27-02-2012

Університетська наука: від темної матерії до біотехнології виробництва продуктів харчування

  Спрямований синтез нейротропних препаратів, сенсори нового покоління, багатофункціональні сонячні системи… Керівники 24-х наукових шкіл Одеського національного університету імені І.І. Мечникова представили результати досліджень, проведених у 2011 році. Нещодавно вони були передані в Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.
  «Результати наших досліджень, представлені в міністерстві, мають непоганий вигляд на загальному фоні, – відзначив ректор ОНУ професор Ігор Коваль. Всі ці дані буде враховано при створенні єдиного загальнонаціонального рейтингу вузів».
  Інтереси університетської науки простираються від дослідження впливу бактеріофагів на імунну систему (д.б.н. Володимир Іваниця) до вивчення темної енергії та темної матерії в багатомірній космології (д.ф.-м.н. Олександр Жук). Праці науковців ОНУ за минулий рік можна об’єднати за напрямами: теоретична фізика, ядерна фізика, радіофізика і астрономія, механіка, енергетика та енергозбереження, хімія, біологія, біотехнології виробництва продуктів харчування, охорона навколишнього середовища.
  Сьогодні в ОНУ імені І.І. Мечникова функціонують 24 наукові школи, три науково-освітніх центри. В університеті працюють 1135 науковців. В минулому році 34 винаходи учених Одеського університету було запатентовано, а праця д.ф.-м. н. Ярослава Лепіха по створенню сенсорів нового покоління за допомогою досягнень акустичної та молекулярної електроніки номінована на Держпремію України в області науки і техніки.

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку