семейный психолог одесса

Новини

10-04-2012

Історія в орнаментах

  Вийшла у світ нова книга декана істфаку ОНУ імені І.І. Мечникова В’ячеслава Кушніра – альбом «Stergaruldinreguinea Dunariidejos» («Рушники Нижнього Дунаю»). Видання – свого роду енциклопедія українських і румунських сіл. У якості статей у ньому – фото рушників і детальні розповіді про їхню історію і символіку.
  «Орнамент для етнолога – це відкрита книга, текст, який розповідає про історію, культурний обмін, обряди жителів регіону, – говорить автор альбому професор В’ячеслав Кушнір. – У кожної етнічної групи цей текст унікальний».
  Зі слів науковця, дослідження етнологічних особливостей рушників Нижнього Придунав’я проводилися на території України та Румунії протягом майже десяти років. В результаті, в альбомі, що вийшов, представлені орнаменти більше ста рушників ХІХ-ХХ століть та готується до видання другий том. Представляли альбом в Науковій бібліотеці університету його творці – керівники історичного музею міста Галац (Румунія). Саме там зберігається одна з найбагатших колекцій рушників Дунайського регіону. Зі слів директора музею Крістіана Колдерару, в Румунії книга одеського науковця вже знайшла прихильників серед спеціалістів-етнологів та всіх, хто цікавиться історією регіону.
Альбом видано румунською мовою, тираж – 200 екземплярів; в Україну потрапить половина тиражу. Ознайомитися з рідкісним виданням можна буде у всіх бібліотеках Одеси.

                                                                   Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова
 

Версія для друку