семейный психолог одесса

Новини

27-05-2010

«Велика Хартія університетів. Український контекст»

  Міжнародний форум під егідою Наглядової ради Великої Хартії університетів стартував у ОНУ імені І.І. Мечникова 27 травня. У конференції взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Євген Суліма, Президент Наглядової ради Великої Хартії університетів Європи Устюн Ергюдер, Генеральний секретар Наглядової ради Бастіан Бауманн, ректори університетів та працівники освіти України, Туреччини, Чехії, Франції та інших держав.
  Заступник Міністра освіти і науки України Євген Суліма, учасник форуму: «Ця конференція – важливий пункт вимірювання правильності нашого шляху освіти, співвідношення нашого бачення майбутнього освіти з баченням Наглядової ради Великої Хартії університетів. Без розвитку демократичних освітніх цінностей, ми ніколи не дійдемо до розвитку демократичних цінностей у суспільстві. Коли я заходжу в університет, я заходжу до храму науки та освіти. Впевнений, університети завжди привертатимуть до себе допитливу молодь».
  Учасники конференції провели низку продуктивних багатосторонніх дискусій з питань співвідношення універсальних принципів академічної свободи та університетської автономії у контекстах Фландрії, України та інших держав і регіонів Європи. ОНУ імені І.І. Мечникова та університети, які увійшли до складу Великої Хартії, вже 22 роки функціонують у академічній співдружності та формують принципи інтеграції Європи у суспільство рівних можливостей у галузях науки, культури та освіти.
  «Ректор Валентин Сминтина став першим з українських ректорів, який підписав Велику Хартію. Він відкрив важливий етап для вищої освіти України». – Повідомив Президент Наглядової ради Великої Хартії університетів Європи Устюн Ергюдер. Україна знаходиться у авангарді загальноєвропейських освітніх процесів. Цього року, за словами пана Ергюдера, до 680 університетів Великої Хартії приєдналися ще 11 українських та 7 провідних італійських університетів.

Версія для друку