семейный психолог одесса

Новини

22-05-2012

Польща бажає познайомитися…

  Поляки бажають більше дізнатися про українські вузи. Цю думку під час міжнародного українсько-польського «круглого столу» в Одеському університеті висловила ген консул Польщі в Одесі Іоанна Стржельчик. Зі слів пані консула, презентація українських вузів у Варшаві відбудеться вже весною наступного року.
  «Польські студенти зацікавлені у навчанні в Україні; студентів із Польщі, можливо, й не так багато в Одеській області, але їхній рівень знань просто феноменальний, – відзначила Іоанна Стржельчик. – Українські вузи мають працювати трішки активніше, аби продемонструвати свої плюси».
  «Вивчення англійської – розповсюджена практика, а володіння російською та українською мовами надає польським студентам додаткові конкурентні переваги», – відзначив голова фонду «Перспективи» Вальдемар Сівінскі.
  «Останнім часом серед польських студентів зростає інтерес до знайомства з українською історією та літературою, – повідомив керівник делегації польських ректорів професор Адам Косескі. – Ми всі хочемо, щоб якомога більше польських студентів їхало до України, а для цього необхідний добре протоптаний шлях в обидва напрямки – такий собі «студентський автобан».
  Темами «круглого столу» в ОНУ стали стандарти вищої освіти, перспективи міжвузівського українсько-польського співробітництва, можливості отримання подвійних дипломі студентами України та Польщі. Форум зібрав керівників 18-ти провідних польських вузів та їхніх українських колег. «Круглий стіл» став результатом лютневої зустрічі голови ради ректорів професора Сергія Степаненка, ректора Одеського університету професора Ігоря Коваля та керівника польського освітнього фонду «Перспективи» Вальдемара Сівінскі.
  ОНУ імені І.І. Мечникова підтримує партнерські стосунки більше ніж з десятьма університетами Польщі. У 2004 році на філологічному факультеті ОНУ було відкрито спеціалізацію «польська мова». Через три роки за активної допомоги Генерального консульства Польщі в університеті було обладнано перший в Одесі кабінет полоністики. У цьому ж році вийшов підручник польської мови для вузів України. Працівники Одеського університету регулярно беруть участь у міжнародних конференціях в Одесі, Ополє, Гданські, а студенти вивчають польську мову та культуру.

                                                                     Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку