семейный психолог одесса

Новини

27-12-2012

Про життя в космосі – студентам

  Унікальний для вузів України та Росії спецкурс – з астробіології – розпочали читати студентам біологічного факультету ОНУ імені І. І. Мечникова.
  «Мета курсу – допомогти студентам розширити свою наукову роботу, застосовуючи методи астробіології, - повідомив керівник курсу доцент кафедри астрономії Михайло Рябов.  – Всі наукові роботи студентів так чи інакше стосуються зовнішніх умов, в яких формуються будь-які біологічні системи: вплив сонця, луни, космічної радіації…» Майбутнім магістрам розповідатимуть про можливості життя на інших планетах та вплив космосу на життя мешканців Землі.
   Зі слів Михайла Рябова, з січня наступного року спецкурс, окрім класичних біологів, мають прослухати і студенти-мікробіологи. Вчений упевнений: в майбутньому інтеграція астрономічних дисциплін в програми студентів інших спеціальностей – хіміків, істориків, філологів, журналістів – принесе свої плоди. Наприклад, якщо співробітники ЗМІ оволодіють азами астрономії, то не стануть розповсюджувати різноманітні «космічні страхіття».
  Спецкурс читатимуть протягом одного семестру. Він передбачає лекції в новій мультимедійній аудиторії біологічного факультету та роботу в обсерваторії університету з телескопом, вивчення зоряного неба. Прослухавши спецкурс, студенти повинні скласти залік та написати творчу роботу, в якій мають розглянути об’єкти своїх дипломних робіт у контексті астробіології.
  Астробіологія – наукова дисципліна, присвячена пошуку життя за межами Землі та вивченню можливостей її існування в умов, які відрізняються від земних. Вчені-астробіологи досліджують форми життя в екстремальних умовах, поведінку біологічних об’єктів у комічних польотах, особливості функціонування людського організму в космосі, займаються пошуком планетних систем у інших зірок, проблемами походження життя на Землі, пошуком позаземного розуму.

Прес-служба ОНУ імені І. І. Мечникова

Версія для друку