семейный психолог одесса

Новини

20-06-2010

Життя та смерть міфу про броненосець «Потьомкін» розглянуть науковці на конференції в Одесі

  Міжнародний форум, присвячений 105-ій річниці повстання на легендарному кораблі, відбудеться 27 липня у конференц-залі Одеської національної бібліотеки імені М. Горького.
  За словами одного з ініціаторів конференції, кандидата історичних наук Володимира Полторака, «у найбільших портових центрах підтримується пам’ять про кораблі – візитівки міст: «Аврора» (Санкт-Петербург, Росія), «Вікторія» (Портсмут, Великобританія), «Конститьюшн» (Бостон, США). Одеса у цілому світі відома завдяки фільму Сергія Ейзенштейнв «Броненосець “Потьомкін”», який було неодноразово визнано кращим фільмом всіх часів. Проте, на жаль, самі одесити забули про відомий корабель...».
  Організатори конференції «Життя та смерть міфу про броненосець “Потьомкін”» – кафедра історії України історичного факультету ОНУ, Одеська національна бібліотека імені М. Горького та громадська організація «Гурт». Доповіді учасників розподілені за трьома напрямками: подія, фільм, пам’ять. «У цьому трикутнику ми не збираємося шукати істину. Ми лише бажаємо сформулювати та обґрунтувати версії того, як насправді відбувалося повстання на броненосці у 1905 році», – підкреслює Володимир Полторак.
  На гостей форуму чекає насичена програма з медіа-презентаціями, мозковими штурмами та екскурсією «потьомкінськими» місцями Одеси.

  Контакти оргкомітету конференції:
Володимир Полторак, тел. (039)7909761, e-mail: 1i5k@ukr.net

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку