семейный психолог одесса

Новини

18-03-2013

X Читання пам'яті П. Каришковського

Представники провідних археологічних шкіл Британії, Молдови, Польщі, Росії, України, Франції зібралися в Одеському університеті вшанувати пам'ять професора Петра Каришковського. Учасники десятих Читань пам'яті професора-енциклопедиста обговорювали питання історії від палеоліту до нового часу.
  «Петро Осипович Каришковський - видатний історік-античник, фахівець з нумізматики, грецької і латинської епіграфіки Північного Причорномор'я, візантиніст, блискучий лектор, професор Одеського університету. Він вписав яскраву сторінку в культурну історію нашого міста і країни, - підкреслила завідувач кафедри історії Стародавнього світу і Середніх століть ОНУ імені І.І. Мечникова Ірина Немченко. - Вчений зі світовим ім'ям, Каришковський був обраний членом-кореспондентом Німецького археологічного інституту і Нью-Йоркського суспільства нумізматики, стояв у витоків Одеського археологічного суспільства».

  У секціях конференції були відображені наукові інтереси вченого: історія і археологія палеоліту, Північного Причорномор'я часів античності, Середньовіччя, історія і археологія Візантії, антична нумізматика. У доповідях учасників йшла мова про клади римських легіонерів на Сумщині, про підводні археологічні дослідження старогрецького торгівельного судна «Патрокл», виявленого в Чорному морі поблизу острова Зміїний, про особливості озброєної агресії в кам'яному столітті і технологіях виготовлення перших монет Київської Русі. Всього прозвучало більше 50 доповідей.
  Учасники Читань відвідали могилу Петра Каришковського на II Християнському цвинтарі та завітали до Археологічного музею.  
  Організували конференцію кафедра історії Стародавнього світу і Середніх століть університету спільно з Одеським археологічним музеєм НАНУ і Відділом археології Північно-західного Причорномор'я НАНУ.

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку