семейный психолог одесса

Новини

22-06-2010

Університет видав книгу спогадів про Леона Калустьяна – легендарного керманича профкому ОНУ та лідера вірменської громади Одеси

  З іменем Леона Калустьяна за 60 років його університетського життя були пов’язані долі тисяч студентів і викладачів. Завдяки участі Леона Хачиковича була створена база відпочинку «Чорноморка», а його доручення випускнику РГФ Олегу Філімонову «придивитися за кавеенщиками» стало початком зоряного шляху «Одеських джентльменів».
  Збірка спогадів про беззмінного керманича профкому та легендарного лектора, багаторічного лідера вірменської громади Одеси «Меморіальні читання пам’яті Леона Калустьяна» була надрукована накладом 150 примірників у серії «Часи та роки». Підготовку матеріалів та фінансування видання взяв на себе профком співробітників ОНУ імені І.І. Мечникова. Вихід книги присвячено четвертій річниці з дня смерті Леона Калустьяна (1922-2006).
  До книги увійшли спогади про Калустьяна ректора ОНУ імені І.І. Мечникова Валентина Сминтини, директора Наукової бібліотеки Марини Пдрєзової, викладача Оломоуцького університету імені Палацького Йозефа Мікеша, колег та співробітників Леона Хачиковича. Видання проілюстроване рідкісними фотографіями з архівів Наукової бібліотеки університету.
Збірка умовно складається з двох розділів: участь Леона Калустьяна у Великій Вітчизняній війні та його праця в університеті.
  «Ми маємо ще чимало матеріалів, які не війшли до складу збірки, – каже ініціатор видання, голова профкому ОНУ Ольга Вавілова. – Скоріше за все, вони будуть покладені у основу нової книги про Леона Калустьяна».
Видання припаде до душі всім, хто цікавиться історією Одеси ХХ століття, життям вірменської діаспори та витоками найбільшого на Півдні України університету. Наклад не буде у вільному продажу, книга буде доступна лише у публічних бібліотеках Одеси та філіях Наукової бібліотеки ОНУ.
  Офіційна презентація книги «Меморіальні читання пам’яті Л.Х. Калустьяна» відбудеться у перших числах вересня.

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку