семейный психолог одесса

Новини

21-06-2013

Літня школа мікробіології

  Літня школа з молекулярної біології та біотехнології зібрала на біофаку ОНУ фахівців з п’ятьох країн. Учасники школи змогли провести дослідження на унікальному для України устаткуванні, прослухати лекції провідних мікробіологів.
  «Ідея школи — ознайомити молодих вчених України та інших країн з новітнім устаткуванням для практичних робіт з молекулярної біотехнології, біоінформатиці, біоінженерії, — відзначив проректор з наукової роботи ОНУ д. б. н. Володимир Іваниця. — Школа дозволяє «учням» якісно підвищити свій рівень досліджень, а одеським вченим — налагодити співпрацю з біотехнологічними центрами різних країн».
  За словами Володимира Іваниці, цього року школа прийняла 24 учасники з Білорусії, Росії, України, Швеції та Іспанії. Конкурс серед кандидатів на навчання склав три особи на місце.  
  Лекторами школи стали провідні дослідники мікробіології і біотехнології з ОНУ імені І.І. Мечникова, Інституту мікробіології і вірусології НАН України, наукових центрів Росії та Казахстану.
  З 27 травня по 14 червня учасники літньої школи практикувалися на унікальному для Україні устаткуванні: сучасних ферментерах, приладах для ПЛР (полімеразній ланцюговій реакції), хроматографах і ін. Ця техніка дозволяє визначати послідовності ДНК і проводити з нею різні маніпуляції, визначати збудників захворювань, культивувати мікроорганізми, клітки рослин і тварин, розділяти і висушувати клітки.
  Всі прилади — вартістю більше 5 мільйонів гривень — були закуплені університетом на кошти, отримані від виконання наукових розробок. Впродовж навчального року прилади використовуються в лабораторних роботах студентів-мікробіологів і біотехнологів.  
  Літня школа з молекулярної біології і біотехнології проводиться в ОНУ восьмий рік поспіль. Цього року вона отримала статус Міжнародного наукового форуму.

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова,
 фотографії - Микола Чабан

Версія для друку