семейный психолог одесса

Новини

02-10-2013

«Русистика і сучасність» в Одесі

Чим живе мова сьогодні? — Про це дискутували на конференції «Русистика і сучасність». Дослідників з 20 країн світу зібрав в Одесі XVI Міжнардний форум в ОНУ імені І.І. Мечникова.
«Конференція в Одесі завжди схоже на свято, тому що Одеса — багатонаціональне місто, місто 130 національностей, які гармонійно уживаються між собою, — повідомив на відкритті форуму консул Російської Федерації в Одесі Юрій Діденко. — Російська мова — мова ООН, вікові традиції, які формували її, — ввібрали історію і звичаї поколінь».
«Ми повинні усвідомити себе як націю, яка може розмовляти і російською літературною, і українською літературною мовами. Російський і український світ можуть співіснувати в гармонії. Сподіваюся, ця конференція додасть зусиль в цьому напрямі, — для подальшого усвідомлення феномену України і місця російської культури в цьому феномені», — відзначив проректор ОНУ Вадим Хмарський.
На восьми секціях XVI Міжнардної конференції «Русистика і сучасність» доповідачі обговорювали питання літературної і мовної майстерності Маяковського, функціонування російської мови і літератури в історичному і соціокультурному просторі, віддзеркалення минулої та сучасної картини світу в мові і літературі. У полі зору дослідників опинилися методи мовної і міжкультурної комунікації, жанрово-стилістичне різноманіття текстів, питання літературної критики, історії і діалектології російської мови. На пленарному засіданні пролунали доповіді, присвячені проблемам сучасного філологічного знання, вивченню російської мови як іноземної у ХХІ ст., стилістичним аспектам лінгвометодичного дискурсу, відмінностям мовних програм і практик у російському авангарді.
Міжнародна наукова конференція «Русистика і сучасність» проводиться щорік в одному з університетів-співзасновників (ОНУ, Российський державний педагогічний університет (РГПУ) ім. А.І. Герцена (С.-Петербург), університет Жешува (Польща), Балтійська Міжнародна академія (Латвія, Рига). Географія проведення цієї конференції може розширитися, якщо до складу співзасновників увійде один з вузів Варни (Болгарія).
Конференція «Русистика і сучасність» проводиться під егідою МАПРЯЛ і УАПРЯЛ (Міжнародної і Української асоціацій викладачів російської мови і літератури).

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку