семейный психолог одесса

Новини

04-10-2013

Маяковський: навчив не боятися неологізмів

120-річчю Володимира Маяковського присвятили дослідники-русисти конференцію «Русистика і сучасність». Доповіді в ОНУ імені І.І. Мечникова розставили крапки над «і» в багатьох питаннях поетики автора, а також функціонування сучасної мови в інтернеті, школі,  соціумі, за кордоном.
«Величезна заслуга Маяковського в тому, що він створив і ввів в культуру нові поетичні і мовні форми, демократизував російську поезію, — повідомила дослідниця творчості поета д.ф.н. Ніна Мечковськая (Мінськ) — Завдяки Маяковському мова поезії стала і складніше, і ближче до людей, він навчив не боятися неологізмів в поетичному тексті, в газетному тексті, в житті».
У секції «Філологічні аспекти творчості Маяковського» прозвучали доповіді про обличчя любові в його поезії, метафори і образну модель світу, лінгвістичні експерименти. Дослідники розглядали аспекти суггестій рекламних слоганів Маяковського і навіть роль звуків і граматичних структур в смислотворенні текстів автора «Хмари в штанях».
Міжнародна наукова конференція «Русистика і сучасність» проводиться щорік в одному з університетів-співзасновників (ОНУ, Российський державний педагогічний університет (РГПУ) ім. А.І. Герцена (Санкт-Петербург), Жешувський університет (Польща), Балтійська міжнародна академія (Латвія, Рига). Географія проведення цієї конференції може розширитися, якщо до складу співзасновників увійде один з вузів Варни (Болгарія). Конференція «Русистіка і сучасність» проводиться під егідою МАПРЯЛ і УАПРЯЛ (Міжнародної і Української асоціацій викладачів російської мови і літератури).

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку