семейный психолог одесса

Новини

07-10-2013

Кубометри відвалів — в роботу

Мільйони кубометрів відходів тепло- і електростанцій можуть стати придатними для використання. Технологія учених ОНУ імені І.І. Мечникова дозволить отримувати з них коштовні метали у високій концентрації
«В Україні накопичено більше 25 млрд тонн екологічно небезпечних відвалів на добувних, збагачуючих, переробляючих виробництвах. Наша технологія дозволяє за допомогою особливих хемолітотрофних бактерій виділити з цих відвалів германій, цирконій, берилій, та ще і в досить високій концентрації. При цьому екологічно чистий, нешкідливий залишок можна використовувати, наприклад, як будматеріали (після обробки)», — повідомила завідувачка лабораторією біотехнологічного науково-навчального центру ОНУ к.т.н. Ірина Блайда.
З однієї тонни промислових відвалів технологія дозволить отримувати 20 грам германію (ринкова вартість — 1750 дол. за кг) або 10 грам галію (ринкова вартість — 320 дол. за кг). Забезпечення вітчизняної промисловості даною технологією переробки відходів дозволить вивести на ринок нові види продукції. За словами Ірини Блайди, технологія одеських учених не має українських аналогів і захищена 6 патентами. Публікації про особливості нового методу бактерійного очищення відходів вийшли в міжнародних і всеукраїнських ВАКівських виданнях.

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку