семейный психолог одесса

Новини

07-10-2013

Дослідникам ОНУ нададуть 2,5 мільйони

Розробка дослідників біотехнологічного центру ОНУ виграла тендер на виконання проекту за державною програмою «Наука в університеті». На науково-дослідні роботи виділений об'єм фінансування в 2,5 мільйона гривень.
«Сьогодні ми виграли етап заявок на виконання програми. Про справжні перемоги повідомимо після отримання результату, — повідомив проректор ОНУ по науковій роботі д.б.н. Володимир Іваниця. — Дослідники Одеського університету виграють міністерські тендери вже втретє. Сподіваюся, що наші технології допоможуть поліпшити екологічну ситуацію в промзонах — районах відвалів і в Україні в цілому». Винахід дослідників дозволяє за допомогою особливих хемолітотрофних бактерій виділяти з промислових відвалів германій, цирконій, берилій, та ще і в досить високій концентрації, а екологічно чистий, нешкідливий залишок використовувати, наприклад, як будматеріали (після обробки).
Під час організованого тендеру МОН одесити випередили колег з Донецька і Мелітополя, запропонувавши замовникові (державі) найпривабливіші умови.
Пропонується провести виробничі випробування і упровадити розробку ЧАО «Львівська вугільна компанія» (р. Червоноград).
Більше 70% від виділеної державою суми (2,5 млн грн) одеські дослідники витратять на придбання унікального устаткування. Отже навіть після завершення теми нове покоління дослідників зможе апробовувати на ньому свої розробки.

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку