семейный психолог одесса

Новини

21-11-2013

Номінант Бунінської премії — в ОНУ

 Номінант Бунінської премії 2013 року — професор ОНУ Валентина Силантьєва — презентувала журналістам і читачам свою повість «Провінціалка Soveticus». Повість одеського автора включена експертним жюрі в шорт-лист престижної премії.

Диплом лауреата ( з формулюванням «За подвижницьку працю на благо російської літератури і зміцнення культурних зв'язків Росії і України») було вручено Валентині Іванівні засновником премії, президентом Російського інтелектуального клубу І.М. Іллінським і головою жюрі, мистецтвознавцем і телеведучим С.І. Белза .

Повість В.І. Силантьєвої — це книга про останнє покоління радянських людей, про тих, «хто хотів будувати, а не руйнувати; бачити майбутнє, а не висміювати сьогодення».

«Книга автобіографічна, але головне в ній — те, що доля героїні Варки стала частиною епохи, яка не піддається однозначним визначенням і змушує згадати, що без минулого немає сьогодення і, звичайно ж, майбутнього. Повість про замкнутий світ побутового простору дарує орбіту простору вселенського», — сказав на врученні диплома засновник премії.

IХ конкурс «Бунінська премія — 2013» проводився в номінації «художня проза». На участь у конкурсі було представлено 127 книжкових і журнальних публікацій. Лауреатами премії, яка вручаэться з 2005 року, у рызны роки ставали більш 60 письменників. Серед них — Андрій Бітов, Людмила Петрушевська, Юрій Поляков, Олександр Проханов та інші майстри художнього слова.

Валентина Іванівна Силантьєва — доктор філологічних наук, завідувач кафедри зарубіжної літератури факультету РГФ, відомий літературознавець .

Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова

Версія для друку