семейный психолог одесса

Новини

12-05-2014

Дзеркало року

149 років виповнюється 13 травня Одеському національному університету. Напередодні Дня народження є традиція згадувати про події минулого року. Відкриття і презентації, форуми і змагання... Згадати калейдоскоп подій ОНУ імені І.І. Мечникова 2013—2014 років пропонує прес-служба університету.

Найважливішою подією минулого року стало відкриття нового корпусу Одеського університету. Вперше з 1975-го року в Одесі національний університет відкрив новий, побудований «з нуля» і «під ключ» навчальний корпус. Нові навчальні квадратні метри дозволили розпочати роботу факультету журналістики і курсам китайської мови. На Французькому бульварі отримали постійну «прописку» французький студентський театр, радіо «Голос ОНУ», кабінет мистецтв і перший в університеті проект буккроссингу. Завершена важлива інновація інфраструктури — монтаж сучасної системи газопостачання для дослідницьких потреб на всіх шести кафедрах хімічного факультету

У 2013-му ОНУ — єдиний одеський вуз — увійшов до двадцятки кращих університетів рейтингу «ТОП-200 Україна», до п'ятірки кращих класичних вузів за рейтингом міністерства, а також поліпшив позиції в рейтингу Webometrics.

Активно розвивається міжнародне співробітництво ОНУ. Рекордна кількість студентів та аспірантів — близько 30-ти — пройшли відбір для зарубіжних стажувань за програмою Erasmus Mundus. Гостями університету стали консули і посли Греції, Замбії, КНР, Латвії, Намібії, Польщі, Туркменії, Туреччини, Франції, міністри закордонних справ Болгарії та Польщі, заступник міністра освіти і науки Японії, держсекретар Латвії та делегація ОБСЄ

Конкурсом у соцмережах відсвятквала своє 80-річчя газета «Одеський університет», переможці отримали можливість відпочити в Криму чи у Львові.

Серед досягнень дослідників університету варто виокремити перемогу вчених біотехнологічного центру ОНУ, їх розробка виграла тендер на виконання проекту за державною програмою «Наука в університеті». З метою реалізації наукових досліджень за темою утилізації промислових відвалів виділено 2,5 мільйона гривень.

Торік в університеті з'явився свій номінант Бунінської премії. Професор філфаку Валентина Силантьєва увійшла до шорт-листу за повість «Провінціалка Soveticus».

Частіше за інших героями публікацій сайту новин ставали студенти-програмисти та стартапери. Студент ОНУ Антон Удовиченко зі своєю грою для смартфонів став призером конкурсу з розробки мобільних додатків Smart App і вийшов у фінал конкурсу «Золотий байт», а соціальна мережа WCUS Володимира Делінського покликана зробити навчання більш інтерактивним і комфортним. Ще один стартап команди Іллічівського інституту ОНУ увійшов до трійки найкращих стартапів на думку журі Startup Weekend Kyiv II. Новий сервіс «Fly Elephant» незабаром допомогатиме дослідникам виконувати онлайн точні дорогі обчислення легко та безкоштовно.

Студенти Інституту математики, економіки і механіки ОНУ вперше в історії вийшли у фінал чемпіонату світу з програмування (ACM-ICPC). Команда «1 2/3» залишила позаду близько 700 команд університетів 13 країн і відправиться захищати честь Одеси на фінальному етапі змаганьв Уральському державному університеті (Єкатеринбург).

Впевнені, що цей передювілейний рік університету стане ще більш щедрим на захоплюючі події, відкриття та проекти студентів та співробітників ОНУ. А ми з задоволенням про них розповімо.

Прес-служба ОНУ ім. І.І. Мечникова

Алла Гудзенко, Георгій Рябий, Сергій Мукаєльянц

Версія для друку