Новини
Студенти-фізики вийшли на міжнародну арену
Студенти фізичного факультету ОНУ створили першу в Одесі регіональну спілку міжнародної організації SPIE. Завдяки організації майбутні фізики отримають безкоштовний доступ до найвідоміших наукових видань світу і зможуть запрошувати до університету нобелівських лауреатів.
«Вперше ми можемо констатувати міжнародне визнання тієї ролі, яку відіграє в наукових дослідженнях студентська громадськість фізичного факультету, — зауважив завкафедрою експериментальної фізики професор Валентин Сминтина. — Такі організації як SPIE доводять, що вчені-фізики не можуть бути замкнуті в стінах одного вузу. Закони фізики, структури атомів не залежать від політичної системи, форми влади або мови держави».
«Нове регіональне відділення SPIE буде щорічно отримувати фінансування з головного офісу організації в США для проведення конференцій, закупівлі спеціалізованої літератури, будуть виділятися кошти для участі в міжнародних форумах, на отримання грантів, — повідомив ініціатор створення групи к.фіз-мат н. Ігор Яцунський. — Також щорічно кілька учасників одеської групи зможуть безкоштовно відвідувати загальний з'їзд SPIE в Сан-Дієго, де зможуть прослухати лекції від провідних фізиків світу».
Сьогодні в одеській групі SPIE 10 осіб: 8 студентів і 2 аспіранта кафедри експериментальної фізики ОНУ. Кістяк групи складають студенти IV курсу. У полі інтересів майбутніх вчених — дослідження наноструктур, кристалів, наноплівок, біосенсорів. Студентів в SPIE привабила можливість запрошувати з США та ЄС провідних вчених-фізиків — прочитати курс лекцій в Одеському університеті. З вибором кандидатів хлопці поки не визначилися, але обіцяють: перші на черзі — нобелівські лауреати.
SPIE є одним з провідних наукових співтовариств. Основний напрямок — оптика, інженерна фотоніка та суміжні з ними дисципліни. Більш 225 000 вчених та інженерів з приблизно 150 країн є членами SPIE. Щороку керівництво SPIE виділяє понад 2 мільйонів доларів на різні наукові програми, в тому числі на організацію SPIE Student Chapter— спільнот молодих вчених (студентів, аспірантів). У світі їх уже понад 500. Саме підтримка молодих вчених і є прерогативним напрямком роботи організаціі.
Прес-служба ОНУ імені І.І. Мечникова