семейный психолог одесса

Очолював університет у 1939-1949

Микола Панасович Савчук

  Наукові інтереси Миколи Панасовича Савчука стосувалися всіх галузей знання. Випускник історичного факультету Інституту народної освіти, аспірант Одеського Науково-дослідного інституту біології, викладач філософії в медичному інституті та інституті консервної промисловості... З 1934 року він розпочинає роботу на кафедрі зоології безхребетних ОДУ спочатку асистентом, потім – доцентом і професором.
  На посаді ректора Микола Савчук приділяв багато уваги підбору кадрів. Саме він запросив на кафедру хребетних тварин всесвітньо відомого професора Івана Пузанова, в зоологічному музеї розпочав свою роботу ентомолог К. Лопатін.
  Завдяки своїй енергійності та цілеспрямованості професору Савчуку під час Великої Вітчизняної війни вдалося організувати дві евакуації університету: першу – до Майкопа, де пройшли два випуски студентів (у 1941 і 1942 роках), другу – в Байрам-Алі (Туркменія), де університет працював до 1944 року.
  Після повернення з евакуації довелося відновлювати з руїн багато корпусів університету. Паралельно йшов розвиток структури вузу: вже в 1946 році були відкриті геолого-ґрунтовий, юридичний та економічний факультети.
  В історію науки увійшли талановиті підручники Миколи Савчука: «Розвиток тварин організмів», «Робота з мікроскопом», «Екологія безхребетних». Багато з них витримали не одне перевидання. Після завершення роботи на посаді ректора Одеського університету Микола Савчук був призначений міністром освіти України.