семейный психолог одесса

Очолював університет у 1895-1903

Федір Никифорович Шведов

  Відомий теоретик і експериментатор, професор фізики Федір Никифорович Шведов увійшов в історію і як дослідник, і як ректор-будівельник Новоросійського університету.
  Випускник університету Санкт-Петербурга, він у 30 років захистив докторську дисертацію в Одесі і став одним з наймолодших професорів Новоросійського університету.
  Професор Шведов став автором численних праць з космогонії, електрики, оптики, кінетичної теорії газів, теорії звуку... Він був упевнений, що фізичні дослідження допоможуть розкрити найпотаємніші загадки природи, і з успіхом це доводив. Федір Никифорович Шведов першим встановив зв'язок між електричними і світловими явищами, відкрив явище пружності форми і аномалію в'язкості колоїдних розчинів, став творцем дендрохронології (науки про співвідношення товщини річних кілець дерев і сонячної активності), опублікував низку праць про причини виникнення комет і північного сяйва.
  Як ректор і голова будівельної комісії університету Федір Никифорович Шведов піклувався про майбутній розвиток корпусів alma mater. У цій справі йому допомагали випускники університету: професор математики і мер Одеси В.М. Лігін і міністр фінансів Російської імперії граф С.Ю. Вітте. Кращі архітектори Одеси – Бернардацці і Толвінський – за 5 років звели справжні перлини архітектури: один з перших в Російській імперії інститут фізики, хімічний факультет, ансамбль корпусів медичного факультету. Був добудований корпус на Преображенській, 24, де тоді разом з науковою бібліотекою розміщувався історико-філологічний факультет. За планами ректора Шведова були облаштовані велика фізична і хімічна аудиторії, лабораторні приміщення.